İnternetten ve Evden Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yolları için detaylı kod bilgisi ya da bilgisayar bilgisine ihtiyacınız yoktur. Bir konuda yeterli bilgiye sahip olmanız ve sürekli bu bilgiyi alternatifler ile kullanıcılara aktarmanız, internetten para kazanmak için yeterli olabilir.

İnternetten Para Kazanma Yolları
İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Yazı Yazarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak makale yazarak mümkündür. Makale yazarak para kazanmanın 2 yolu vardır.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak, düşündüğünüz miktarlardan çok daha fazlasını kazanabileceğiniz internetten para kazanma alternatifleri arasındadır. Yazdığınız makaleleri kendi internet sitenizde yayınlamak sitenizin otoritesini ve bilinirliğini arttıracaktır. Böylelikle sitenizde backlink paketi şeklinde farklı sitelere ücret karşılığı reklam verebilir ya da tanıtım yazısı ile ücretli reklamlar elde edebilirsiniz. Bu yol meşakkatli bir yoldur fakat kalıcılık ve süreklilik için olmazsa olmazdır. Daha basit ve hızlı yazı yazarak para kazanabileceğiniz diğer alternatif ise makale satmaktır.

Makale Satarak Para Kazanmak

Makale satarak para kazanmak yazdığınız makalelerin kelime başına kazancı ile elde ettiğiniz gelir türüdür. Makaleye ihtiyaç duyan blog yazarlarının ya da büyük işletmelerin makalelerini yazarak kısa yoldan para kazanmak mümkündür. Dilerseniz firmaların devamlı makale yazarlığını yapabilir, kazancınızı sabitleyebilirsiniz.

  • Seo uyumlu makale yazarak portföy elde edebilirsiniz.
  • Makale biriktirebilir, ihtiyaç anında satışını yapabilir ya da kendi sitenizde kullanabilirsiniz.
  • Seo uyumlu makale yazmayı öğrenir ve dersini verebilirsiniz.
  • İnternetten para kazanma yolları makale yazmak gibi bir yöntem ile başlar gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Reklam İzleyerek Para Kazanmak

Reklam izleyerek para kazanmak için herhangi bir beyin gücü ya da teknik bilgiye ihtiyaç duymazsınız. İzlenilen reklamlara ödenen ücretler daimi olmadığı için fazla tercih edilmemektedir. Kalıcılığı yüksek ve daimi kazanç sağlayabileceğiniz yöntemlerden blog açıp makale yazmak daha fazla gelir elde etmenize olanak sağlar.

  • Beyninizi yormak istemiyor ve paraya ihtiyaç duyuyorsanız tercih edilebilir.
  • Emeğe ihtiyaç duymadan durarak para kazanabilirsiniz.
  • İzleyip izlettirerek daha çok kazanabilirsiniz.
  • İnternetten para kazanma yolları sunan firmalarla iş birliği yaparak daha çok kazanabilirsiniz.
  • Para kazanma yolları için rehberlik yapabilirsiniz.

İnternet Sitesi Açarak Para Kazanmak

Evden para kazanma yolları arasından internet sitesi açmayı ve kazanmayı tercih ediyorsanız, bilmeniz gereken bazı altyapılar ve terimler var. Bu terimlerin temeli alan adı ve hosting diyebiliriz.

Domain ( Alan adı ): Açılan internet sitesinin adını kapsar. Sadece domain sahibi olmak, internet sitenizin çalışması için yeterli olmayacaktır.

Hosting ( Barındırıcı ): Hosting sahibi olduğunuz domainin dosyalarının bulunduğu alandır. Veritabanı, site dosyaları ve resimler gibi birçok verinin depolanmasını sağlar.

Domain satın aldınız, Hosting’e bağlama işlemini gerçekleştirdiniz. Sıra web sitesi kurmakta.

Web Sitesi Kurmak

Web sitesi kurmak için ihtiyacınız olan domain ve hostinge sahip olduğunuzu varsayarak adımlara devam ediyoruz. İnternet sitesi açmanız için gereken adımlar;

https://tr.wordpress.org/download/ wordpress dosyalarını indirip Filezilla aracılığıyla internet sitenize yüklemeniz gerek.

Filezilla WordPress Dosyaları
Filezilla WordPress Dosyaları

Dosyaların görseldeki gibi olduğundan emin olduktan sonra. Veritabanı oluşturma ve veritabanı kullanıcısı oluşturma adımına geçebiliriz.

Veritabanı Oluşturmak
Veritabanı Oluşturmak

MySQL databases sekmesinden New Database başlığı altındaki kısımdan veritabanı kullanıcı adınızı belirleyebilirsiniz.

Veritabanı Kullanıcı Oluşturmak
Veritabanı Kullanıcı Oluşturmak

Alt kısımda bulunan MySQL users bölümünden veritabanı kullanıcı hesabınızı oluşturun.

Kullanıcıyı Veritabanına Bağlamak
Kullanıcıyı Veritabanına Bağlamak

Ardından kullanıcı adı ve veritabanınızı bağlamak için Add User To Database kısmından veritabanınızı ve kullanıcınızı seçin.

Eklemenin ardından bütün izin kutucuklarını seçin ve değişiklikleri onaylayın.

Artık veritabanınız ve veritabanı kullanıcınız hazır. Tek yapmanız gereken domain adresinize giriş yapmak ve aşağıdaki gibi bir kullanıcı ekranına giriş yapmış olmak.

Wordpress Veritabanı Bilgilerini Girmek
WordPress Veritabanı Bilgilerini Girmek

Veritabanı bilgilerini sisteme girdikten sonra aşağıdaki gibi siteniz için gerekli bilgileri doldurmanız gerekecektir.

Wordpress Kurulum Ekranı
WordPress Kurulum Ekranı

WordPress kurulum ekranında gerekli bilgileri doldurmanın ardından internet sitenize yazı yükleyebilirsiniz, sayfanızı düzenleyebilirsiniz. Kurumsal ya da kişisel olarak sitenize yön verebilirsiniz.

Kurumsal internet sitesi kurmak, e-ticaret internet sitesi kurmak ya da kişisel blog internet sitesi kurmak kategorilere ayrılmaktadır.

Kurumsal İnternet Sitesi Kurmak

Kurumsal internet sitesi kurmak için yapmanız gereken adımlar üst kısımda belirtilmiştir. Aynı işlemleri şahsınıza kurmanız durumunda da yapabilirsiniz. Kişisel site ve kurumsal site arasındaki tek fark kurumsal kimliğinizi ve portföyünüzü şirketinize ya da şahsa göre kişiselleştirmektir. İnternetten para kazanmak için firmalara yaptığınız işleri referans gösterebilir, farklı firmalar için internet siteleri oluşturabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret sitesi kurmak için yapmanız gereken adımlar üstteki ile aynıdır. WordPresste e-ticaret sitesi olarak sitenizi değiştirmek istiyorsanız, WooCommerce eklentisini kullanmanız gerekir. Eklentiler -> Yeni Ekle kısmından WooCommerce eklentisini basit bir şekilde kurabilir ve ödeme alabilirsiniz. Sanal pos işlemleri için detaylı araştırma yapmanız önerilir. Vergi bilgileri olmadan sanal pos kurulumu yapmak için iletişime geçebilir, bizden destek alabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yolları arasında referans sistemi ile para kazanmakta bulunmaktadır. Ama bilmeniz gereken en önemli kriterin oluşturduğunuz içeriklere ziyaretçi getirmek olduğunu unutmamanız gerekir. İnternetten para kazanma yollarını sadece para kazanmak için yapmamanız gerekir. Kullanıcıya olumlu bir deneyim yaşatmanız para kazanma yollarındaki başarınız için olmazsa olmazdır.

Online para kazanma yolları için internetten para kazanma yollarını tarafınıza temiz bir şekilde anlattığımı düşünüyorum. İlerleyen süreçte sitenize ziyaretçi çekmek için almanız gereken aksiyonları Yusuf Bayır adresinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: